Dziś zgodnie z obietnicą daną Wam na fanpage Słodkiej Misji o lepszych zdjęciach telefonem. Wiem, że wiele osób ma problem ze zdjęciami zbyt ciemnymi, źle wykadrowanymi i bez „tego czegoś”.
Postaram się temu zaradzić. Będzie sporo, więc pamiętajcie, że nie musicie instalować
każdej aplikacji i korzystać z niej. Dajcie szanse kilku, aż znajdziecie taką, którą polubicie najbardziej. Nie są też to wszystkie aplikacje, ale te z których sama korzystałam.

AFTERLIGHT

Dzięki niej zmienimy kontrast, nasycenie, wykadrujemy itp. ale jej prawdziwą siłą są przede wszystkim filtry. Można dodać do fotografii „światło”, wybrać ramkę w oryginalnym kształcie, dzięki czemu stworzysz magiczny klimat na każdym zdjęciu.

LIGHTROOM CC

Najbardziej zaawansowana z wymienionych. Jeśli znacie wersję na komputer, to dobrze Wam posłuży, znajdziemy tu większość podstawowych narzędzi. W przeciwieństwie do wersji komputerowej aplikacja jest darmowa, jednak część opcji jest dodatkowo płatne.

CANDY CAMERA

Nazwa sugeruje, że to najsłodsza z aplikacji. Mówią o niej: upiększająca: oczy powiększy, lifting zrobi, wybieli zęby. Dodatkowo naklejki, napisy i grafiki do umieszczenia na zdjęciach. Można zmienić ich rozmiar, czy przezroczystość. Teraz już tylko zastosować filtry, dające słodkie efekty i gotowe. Selfie maniacy powinny być zadowoleni.

PIXLR

Zrobisz zdjęcia, edytujesz, przytniesz, a także dodasz różna fajne warstwy np. światła bokeh, czy też ramki. Aplikacja daje też fajne opcje tworzenia kolaży.
Podstawowe narzędzia i fajne efekty warstwowe. Można się fajnie pobawić.

SNAPSEED

Dość zaawansowana, ale intuicyjna. Dzięki edycji warstwowej, możemy wrócić do zmian, które nanieśliśmy wcześniej, aby je skorygować lub usunąć. Moim ulubionym narzędziem w snapsidzie jest “Naprawianie” pozwalające na usunięcia niechcianych elementów. Twarz też tutaj możemy wyedytować np. wygładzić skórę, czy sprawić by nasze oczy były bardziej wyraziste. Warto sprawdzić.

VSCO

Jedna z najczęściej używanych.
Aby zacząć trzeba utworzyć konto.
Standardowa obróbka, jak kontrast i nasycenia oraz duży wybór filtrów. W darmowej wersji ich liczba jest nieco ograniczona. Warto też zwrócić uwagę na funkcję aparatu, dzięki której możesz (jeśli nie masz takich wbudowanych w telefonie) ustawić pomiar ekspozycji i ostrość w dwóch punktach planu zdjęcia. Kolejną zachęcającą opcją jest kopiowanie efektu swojej pracy nad jednym zdjęciem, a następnie przenoszenie ich na pozostałe zdjęcia. Dzięki temu łatwo nadać spójność swoim zdjęciom.

Oczywiście wypisanie wszystkich funkcji każde aplikacji byłoby nieosiągalne, dlatego same musicie testować i sprawdzać co Wam przypadnie do gustu!
Używacie jakiś aplikacji? Czy tylko podstawowej obróbki, którą miałyście preinstalowaną w telefonie? Bardzo zachęcam Was do przeklikania i sprawdzenia jak największej ilości opcji. Nic nie popsujecie nic, nie wybuchnie, więc testujcie śmiało!
Mam nadzieje, że Twoje zdjęcia robione telefonem będą lepsze!
I jeśli polecicie coś jeszcze, a może korzystacie w którejś wymienionych napiszcie!
Jeśli uważacie artykuł za przydatny, skomentujcie, polubcie, udostępnijcie, dajcie jakiś znak, że to fajne, dobre, czy przydatne!
Będę ogromnie wdzięczna i łatwiej mi będzie przygotować dla Was ciekawe treści!

3 thoughts on “Jeszcze słodsze zdjęcia, czyli aplikacje foto na telefon”

  1. Kasiu, który z tych programów lub jaki inny wstawi logo do zdjęcia? Na razie mam Snapseed, ale tam nie mogę znaleźć. Aparat z telefonu ma niestety tylko gotowce.

    1. W snapseed to się nazywa podwójna ekspozycja, albo podobnie, ale u mnie nie działa ta opcja z jakiegoś nieznanego powodu. Pixlr sobie radzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *